Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 гостуването на Уест Хям в интригуващ мач от петия кръг на Висшата лига. "Чуковете" поведоха в резултата чрез Саид Бенрама, който вкара в 30-ата минута, след което обаче избраниците на Оле Гунар Солскяер стигнаха до пълния обрат. Точни бяха Кристиано Роналдо в 35-ата и Джеси Лингард в 89-ата минути.

Героят за "червените дяволи" обаче беше Давид де Хеа. Вратарят на Манчестър Юнайтед спаси дузпа на Марк Ноубъл в петата минута на добавеното време и не позволи на домакините да стигнат до точката. Опитният футболист на Уест Хям влезе на смяна, за да изпълни 11-метровия наказателен удар, но испанският страж се хвърли в левия си ъгъл и изби топката.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Манчестър Юнайтед събра 13 точки, с колкото е и лидерът Ливърпул. Трети с 12 е Брайтън, победил днес Лестър с 2:1. Уест Хям е на осмата позиция с 8 точки в актива си.

УЕСТ ХЯМ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
1:0 Саид Бенрама (30), 1:1 Кристиано Роналдо (35), 1:2 Джеси Лингард (89)