Отборите на Локомотив Пловдив и Левски София сътвориха истинско футболно шоу на Лаута тази вечер в дербито на поредния кръг от Първа лига. Срещата завърши 2:2 и премина през няколко обрата.

„Сините“ стартираха агресивно и още във 2-ата минута Билал Бари подаде към Борислав Цонев, който стреля от границата на наказателното поле в ръцете на Илко Пиргов. Гостите продължиха да са по-активния тим, но защитата на „черно-белите“ успя да се справи с първоначалния натиск.

Постепенно домакините упражниха натиск и в 15-ата минута Парвиз Умарбаев изведе Конър Руан в наказателното поле. Англичанинът центрира остро по земя, но Гьоко Зайков решително изчисти в ъглов удар. Умарбаев центрира от корнера на първа греда, където Олексей Биков нанесе изстрел с глава, но Николай Михайлов решително изби, след което Бирсент Карагарен падна след съприкосновение с Андриан Краев, но главният съдия Никола Попов не посочи бялата точка.

Малко след това капитанът на „сините“ отново се намеси решително след изстрел на Бирсент Карагарен в близкия ъгъл. В 24-ата минута Борислав Цонев центрира остро в наказателното поле от фаул, където Гьоко Зайков стреля с глава, принуждавайки Илко Пиргов да избива с една ръка в ъглов удар. Малко след това стражът на „смърфовете“ улови изстрел на Цонев в близкия ъгъл. Локомотив Пловдив отговори със солова акция на Бирсент Карагарен, след което отправи изстрел в далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата.

Двата тима показаха много агресия, а високата преса упражнявана на моменти от домакините затрудняваше гостите при изнасянето на топката. В 37-ата минута Левски откри резултата. Георги Миланов центрира в наказателното поле, където Здравко Димитров от трудна позиция стреля с глава, принуждавайки Илко Пиргов да се намесва решително, но топката остана в полето, където Борислав Цонев бе най-съобразителен и отблизо реализира. Ситуацията бе разгледана с ВАР в продължение на две минути, след което главният съдия Никола Попов зачете попадението.

До края на първото полувреме двата тима не успяха да материализират атаките си, а нервите в няколко моменти взеха връх и главният съдия декорира играчи и от двата тима с жълти картони.

Локомотив Пловдив стартира по-агресивно втората част и в 47-ата минута Николай Михайлов решително изби топката влизаща под гредата в ъглов удар след изстрел на с глава на Милош Петрович. Двата отбора действаха на високи обороти през второто полувреме. В 52-ата минута Парвиз Умарбаев стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата. Тимовете заформиха здрава битка в средата на терена и в следващите минути липсваха голови опасности пред една от двете врати. В 70-ата минута официалният си дебют за Левски направи Димитър Костадинов, който се появи на мястото на голмайстора Борислав Цонев.

В 73-ата минута Локомотив Пловдив възстанови равенството, след като защитата на „сините“ допусна грешка при подреждането. Йосип Томашевич свали на далечната греда, където Бирсент Карагарен преодоля Николай Михайлов, а на голлинията Георги Минчев реализира отблизо. Три минути по-късно „сините“ отново бяха напред в резултата. Георги Миланов преодоля двама съперници, след което с красив изстрел в горния ляв ъгъл реализира.
В последната минута на редовното време Петър Витанов от домакините нацели страничния стълб след удар от границата на наказателното поле.