Дублиращият отбор на Ботев Пловдив постигна първа победа във Втора лига! До този момент канарчетата имаха 2 равенства. Първите три точки в професионалноя футбол на юношите на Ботев бяха пропуснати от Валентич, който не изгледа двубоя. Жълто-черните се наложиха над Левски Лом, където личаха няколко познати имена от А група и каре чужденци.

Първото полувреме преимуществото в играта бе на домакините, които създадоха и две опасни положения, пропуснати от Иван Василев. Към края на първите 45 минути контузен терена напусна Бисер Бонев.

Втората част стартира с ново положение за канарчетата. Касов стреля опасно от малък удар, но топката премина над гредата. Първото положение за гостите дойде след час игра, когато груба грешка на Пройчев доведе до фал пред пенала. При изпълнението топката облиза гредата на вратата на Ботев. Домакините поведоха с 1:0 след като Василев спечели дузпа в полза на Ботев и сам я реализира. За нарушеноето бранител на гостите бе изгонен, след като получи втори жълт картон.

След попадението гостите реагираха и се опитаха да наложат натиск, но две намеси Славков оставиха преднината на Ботев непокътната. В последните минути на срещата, родения 2004-а Гелин покачи на 2:0, след като бе изведен сам срещу стража на гостите. Младият нападател преодоля съпротивата на вратаря с няколко финта и необезпокояван подпечата победата на Ботев. В продължението на срещата Гелин оформи класиката с нов негов гол.