Марица постигна трудна победа с 2:1 над борещия се за оставане в групата тим на Несебър в среща от междинния 31-ви кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група. Победата върна водения от Николай Димитров тим на върха в класирането, след загубата на Черноморец от Извор.

Двубоят премина изцяло под контрола на „жълто-сините“, но въпреки това победата не дойде лесно. Срещата започна с натиск на пловдивчани, но головите положения липсваха. От своя страна тимът на Несебър показа борбеност и стоеше добре на терена, но почти не създаде положения пред Илия Николов. Гостите се бранеха организирано, но на няколко пъти се огънаха. Димитър Юруков пропусна да открие рано в мача. Логичното, на фона на по-добрата игра на домакините, се случи в 23-та минута, когато Милен Танчев откри, засичайки успореден на голлинията пас. Още двама футболисти на Марица се разминаха с топката, но Танчев бе най-съобразителен на втора греда и реализира. След гола пловдивчани продължиха с атаките си и срещата можеше да бъде решена още до почиваката, но на два пъти гредите спасиха гостите след удари на Димитър Юруков и Олджай Алиев. Милен Танчев пък можеше да вкара нов гол, излизайки сам срещу стража на гостите, но той се намеси успешно и спаси. В самия край на полувремето при една от редките атаки на „делфините“ Никола Гавов стреля добре от границата на наказателното поле и успя да изравни при първия точен удар във вратата от страна на неговия тим.
И през второто полувреме маричани владееха топката много повече и се опитваха с многоходови действия и с извеждащи подавания да изненадат отбраната на Несебър. Непримиримият Милен Танчев пропусна да реализира, изпращайки топката покрай вратата в 65-та минута. Въпреки че гостите бяха затворили подстъпите към своята врата бяха иненадани в 73-та минута. Олджай Алиев реализира страхотен гол. Той овладя топката още в своето поле, напредна по левия фланг, навърза почти цялата отбрана на гостите, както и вратаря и реализира за 2:1. До края на срещата тимът на Марица имаше още няколко добри възможности за гол. Петър Шопов в 88-та минута бе най-близо до попадение, но нямаше шанс. Гостите среляха веднъж от дистанция и веднъж от свободен удар в края на мача, но и при двете ситуации Илия Николов се справи.
Така тимът на Марица записа важна победа и се оттърси от загубата в Казанлък в предишния кръг. Победата върна „жълто-сините“ отново на върха, само три дни след като го загубиха. Това стана възможно, след като Извор надигра Черноморец и го победи с 2:1 на стадиона в Горски извор. Марица има в актива си 74 точки, колкото има и втория Загорец, а трети вече е Черноморец със 72. За тима воден от Николай Димитров следват две поредни гостувания – на Левски (Карлово) и Верея, а в последния кръг „жълто-сините“ са домакини на Борислав (Първомай).
МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Георги Иванов, Христо Янчев – капитан (Теодор Фърков), Милен Танчев, Мартин Анастасов (Сами Мехмедов), Олджай Алиев, Димитър Юруков (Петър Шопов), Александър Праматаров (Георги Георгиев), Николай Парнаров. РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Борислав Дончев, Даниел Спасов. Треньор: Николай Димитров
НЕСЕБЪР: Марио Исаков, Али Ахмед, Димитър Попов – капитан, Христомир Златинов (Петър Зелямов), Живко Димов (Стилян Христов), Никола Гавов, Иван Христов, Виктор Янев, Иван Илиев (Пламен Любенов), Иван Тодоров (Мартин Богданов), Трайо Грозев. РЕЗЕРВИ: Благовест Димитров, Тодор Линов, Траян Делев. Треньор: Васил Банов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Величко Величков (М); Иван Тодоров, Виктор Янев, Петър Зелямов (Н)
Съдийски състав: ГС: Валентин Станчев, АС: Деян Стойнов и Добри Добрев – тримата от Сливен; 4-ти съдия: Деян Вълев – Пловдив, Делегат: Николай Бъчваров – Сливен
стадион „Марица“ – 350 зрители
12 май 2021 г., сряда, 18:00 ч / XXXI кръг: Сокол (Марково) - Левски (Карлово)3:1 (1:1) Извор (Горски извор) - Черноморец 1919 (Бургас)2:1 (1:0) Гигант (Съединение) - Карнобат (Карнобат)4:0 (3:0) Атлетик (Куклен) - Родопа Смолян (Смолян)2:0 (0:0) в Харманли: Хасково (Хасково) - Димитровград 1947 (Димитровград)2:0 (0:0) в Стралджа: ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Загорец (Нова Загора)1:2 (0:0) Борислав 2009 (Първомай) - Спартак 1947 (Пловдив)6:0 (3:0) Верея (Стара Загора) - Розова долина (Казанлък)0:5 (0:2) Марица 1921 (Пловдив) - Несебър (Несебър)2:1 (1:1) 15 май 2021 г., събота, 18:00 ч / XXXII кръг: Несебър (Несебър) - Верея (Стара Загора)- Розова долина (Казанлък) - Борислав 2009 (Първомай)- Спартак 1947 (Пловдив) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)- Хасково (Хасково) - Загорец (Нова Загора)- * * - по първоначална програма с домакинство за Загорец, по взаимнадоговорка домакинствата в мачовете между двата отбора са разменени. Димитровград 1947 (Димитровград) - Атлетик (Куклен)- Родопа Смолян (Смолян) - Гигант (Съединение)- Карнобат (Карнобат) - Извор (Горски извор)- Черноморец 1919 (Бургас) - Сокол (Марково)- 16 май 2021 г., неделя, 18:00 ч / XXXII кръг: Левски (Карлово) - Марица 1921 (Пловдив)- ОтборС.П.Р.З.Г.Р.Т.1Марица31235367:25742Загорец31235378:20743Черноморец31226365:20724Розова долина31176864:46575Гигант (Съединение)31167850:23556Атлетик (Куклен)311531337:30487Левски (Карлово)311351345:50448Извор (Горски извор,Хаск.)311012940:30429Димитровград311261333:364210Родопа (Смолян)311171349:404011Борислав (Първомай)311161445:413912Хасково311161430:383913Сокол (Марково)311051641:573514Карнобат31971531:523415Ямбол31881524:443216Несебър31691630:622717Спартак (Пловдив)31751932:542618Верея31103022:1153