Ботев (Пловдив) записа убедителна победа със 7:0 над Нефтохимик (Бургас) в среща от 23-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912". Канарчетата може да вкарат поне още толкова попадения във вратата на гостите, но големи пропуски, а в някои моменти некомбинативност и егоизъм ги лишиха от по изразителен успех.

Срещата започна с дълъг извеждаш пас на Попов към Касов, който падна в наказателното поле и поиска дузпа. Такава обаче не бе отсъдена. В 7-ата минута такава вече бе дадена, а Иво Казаков я реализира.  Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу самия него. Малко по-късно Казаков бе намерен на стрелкова позиция, но от близо вратаря изби удара му. След това отбитата топка бе подадена към Попов, чийто удар бе блокиран от защитник. Последва нова бърза атака на канарчетата, преминала през Попов и Бонев. Последния изведе Касов, който пусна успоредно на Казаков, който обаче отново бе надигран от вратаря на гостите.

В средата на полувремето Петър Итов с красив далечен удар покачи на 2:0. Малко по-късно Касов от границата на наказателното поле стреля малко над гредата. Следващата опасност за жълто-черните дойде след двойно между Бонев и Казаков, което изведе първия на стрелкова позиция, но вратаря скъси разстоянието с нападателя на домакините и опази вратата си от нов гол. Няколко минути след това Бонев стреля от 20 метра, след като Попов му извади топката от наказателното поле, стража спаси, а при добавката Касов не уцели вратата. 2 минути по-късно и Казаков пробва далечен изстрел, който не попадна в очертанията.

Венци Богданов направи поредния непростим пропуск, след като бе изведен диагонално на вратата на гостите. Вместо да подаде на останалия на празна врата и чиста позиция Стефан Попов Богданов реши да стреля от малък ъгъл и прати топката над вратата. Стефан Попов даде началото на следващата голова атака на Ботев, след като намери на крилото Итов. Последния преодоля опеката на съперник и подаде към Казаков, който този път от близо не сгреши и покази на 3:0/

Второто полувреме започна с мълниеносна атака. Попов пусна по крилото към Касов, който напредна, върна подаването на Попов. Халфът стреля под гредата, но стражът на гостите с брилянтна намеса извади топката в корнер. При последвалия ъглов удар обаче стражът на гостите се изложи като сам бутна с ръка топката в собствената си врата.

След четвъртия гол на домакините Невфтохимик отправи и първия си удар към вратата на Ботев. Той бе от далечна дистанция, но Славков с вещина улови топката в ръцете си. Касов направи нов пропуск за Ботев, след като стреля покрай гредата след хубаво центриране от дясно. Комбинация на Попов, Бонев и Касов можеше да завърши с нов гол, ако последния бе решил да подаде на Попов, който бе на празна врата, а не да стреля от много малък ъгъл.

Юсеин Касов все пак се разписа и ознаменува активната си игра с попадение, след асистенция на Казаков. С плътен удар от 10 метра той покачи на 5:0. Същото стори и Пламен Цончев в 80-ата минута,  а в ролята на асистент отново бе Казаков. Малко преди Попов изведе очи в очи Казаков със стража на гостите, но нападателят на два пъти пропусна да оформи хеттрика си. След вторият удар на Казаков, Стефан Попов пое отговорността и оформи крайното 7:0.

С днешния успех "канарчетата" продължиха преследването на лидера Левски и разликата между двата тима спадна до три точки. Гостите от Бургас останаха на осмата позиция в таблицата.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Християн Славков, Атанас Чернев, Мартин Христов, Венцислав Богданов, Мартин Русев, Юсеин Касов, Пламен Цончев, Бисер Бонев, Петър Итов, Стефан Попов, Иво Казаков