Локомотив Пловдив победи Царско село на Лаута с 2:0. Смърфовете не срещнаха особени проблеми, за да си осигурят поредните 3 точки в борбата в топ 3. След изиграния днес мач смърфовете са втора позиция с 3 точки преднина пред ЦСКА, но и вече с мач повече. 6 точки пък делят в момента пловдивчани от лидера в класирането Лудогорец.

Срещата започна с очакван домакински натиск и в 7-ата минута Динис Алмейда пропусна да открие резултата. Защитникът бе намерен в наказателното поле от Парвиз Умарбаев, който центрира от фаул. Португалецът обаче не успя да нанесе завършващ удар и топката излезе в аут. 6 минути по-късно капитанът на Локомотив Пд Димитър Илиев изпълни технично пряк свободен удар, но не успя да прехвърли стената.

Напълно логично първият гол в мача падна във вратата на гостите. В 23-ата минута двойно подаване с Димитър Илиев изведе Момчил Цветанов зад отбраната на Царско село и националът без забавяне с успореден пас продължи към Георги Минчев, който нямаше как да сгреши от три метра пред голлинията. Нападателят на Локомотив Пд не изрази радостта си от уважение към бившия си отбор.

Непростим пропуск направи Димитър Илиев в 33-ата минута, след като получи подарък от Джони Пласид. Капитанът на Локомотив Пд финтира стража на Царско село, но се забави и притичалият Луис Педро застана на пътя на топката, която се удари в гърдите му и излезе в корнер. Футболист №1 на България за последните две години се хвана за главата и дълго не можеше да повярва как не е пратил топката в опразнената врата.

Второто полувреме отново започна с натиск на домакините. Тимът на Александър Тунчев притисна „царете“ пред тяхното наказателно поле и положенията за гол не закъсняха. Още в 51-ата минута Димитър Илиев пробва да се реваншира за пропуска си преди почивката, но Джони Пласид показа класа и изби в корнер. Секунди по-късно неразчетено връщане на Реян Даскалов към Пласид отново постави на изпитание вратаря на Царско село, но и този път той се справи.

15 минути преди края на редовното време Локомотив реши срещата в своя полза с второ попадение. Нападателят Георги Минчев бе забравен след изпълнение на ъглов удар и с известна доза късмет топката стигна до него. Голмайсторът нямаше как да сгреши, оставен непокрит на два метра от Джони Пласид.

Днешният двубой бе първи в програмата за технологични тестове на системата ВАР, която скоро трябва да бъде наложена на българските стадиони.