Локомотив (София) и Пирин (Благоевград) играят при 1:0 в мач от 31-вия кръг на efbet Лига. Димитър Митков откри резултата в 37-мата минута. Двубоят на националния стадион "Васил Левски" е от 20:00 часа.

"Железничарите" си гарантираха оставането в елита и през следващия сезон още преди срещата, тъй като Ботев (Враца) и Царско село не се победиха и по този начин, кръг преди края на шампионата, остават на 5 точки зад "червено-черните".
Гостите от Благоевград вече си осигуриха мястото в efbet Лига догодина, след като на теория няма как да бъдат изместени от първите две места в групата.

Двубоят започна равностойно, а в 11-ата минута Преслав Йорданов отправи много хубав удар от далечно разстояние, който профуча на сантиметри от вратата.

Малко след като измина четвърт час игра Октавио опита акробатично изпълнение, което обаче не бе увенчано с успех, тъй като топката не намери целта.

4

В 30-ата минута Красимир Милошев прати кълбото в противниковата врата, но попадението бе отменено заради засада.

Малко след това вратарят на "орлетата" Марио Кирев сбърка при изнасянето, но Божидар Кацаров не успя да се възползва по най-добрия начин и стреля встрани от вратата.

9

В 34-ата минута Валентин Николов нанесе коварен изстрел от пряк свободен удар, но този път Кирев внимаваше и изби в корнер.

180 секунди по-късно Мики Орачев центрира по перфектен начин към Димитър Митков, който се извиси в наказателното поле и майсторски с глава насочи топката в мрежата на гостите - 1:0.

ЛОКО (СФ) 1:0 ПИРИН

1:0 Димитър Митков (37)

ЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов, 26. Красимир Милошев (К), 6. Пламен Крачунов, 5. Йоргос Кацикас, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 89. Матеус Дуарте, 45. Димитър Митков, 10. Валентин Николов

ПИРИН: 1. Марио Кирев, 19. Вячеслав Велев, 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев, 6. Юлиян Попев, 10. Казуки Такахаши, 18. Светослав Дяков, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 20. Даниел Иванов, 9. Преслав Йорданов

Възползвай се от безплатна доставка от Takeaway.com в дни с мачове от Шампионска лига. Поръчай тук.

Снимки: Владимир Иванов