България (U19) загуби от Австрия в първия двубой от втората фаза на евроквалификациите при девойките

May 11, 2022, 3:45 PM
1
138

Националният отбор на България за девойки до 19 г. регистрира поражение с 0:4 от домакина Австрия в първия си двубой от втората фаза на квалификациите за Евро 2022. Нашите момичета достигнаха до елитния етап на кампанията, след като се представиха блестящо в първите квалификации, за да се изправят срещу някои от най-добрите отбори на континента.

В дебютния си сблъсък България започна компактно в отбрана и през първата част успяваше да неутрализира австрийските атаки. Чак дълбоко в добавеното време съперникът откри резултата чрез Вирнсбергер, а след почивката се възползва от моментен срив в нашата игра и реализира три попадения в рамките на 5 минути, което се оказа решаващо за крайния изход на двубоя.

В следващия си мач на 13 май тимът на Стансилава Цекова ще се изправи срещу силния тим на Норвегия, който разгроми Украйна с 5:0 в първата си среща от групата.

Съставът на България: 12. Милена Караколева, 5. Емануела Найденова (86 - 20. Зорница Тодорова), 2. Йоана Станкова, 4. Ванеса Иванова, 8. Кристиана Караиванова, 11. Кристияна Димитрова (74 - 6. Мария Дикелова), 7. Яна Йорданова (77 - 21. Теодора Параскевова), 17. Александра Сергеева (86 - 13. Мирослава Пейкова), 10. Здравка Парапунова (86 - 19. Йоанна Стефанова), 9. Надежда Иванова, 14. Димитра Иванова.

Селекционер: Станислава Цекова.