Национал се класира с два отбора за полуфиналите на турнира Купа БФС. Днес се играха реваншите в четвъртфиналите. Ето и подробностите.

Черноморец (U18) - Национал (U18) 2:2 (1:1)

• 0:[1] Емре Дрянов (25')
  • 2:[2] Емре Дрянов (80')

Отборът на Национал (U18) завърши наравно с Черноморец (U18) в днешния реванш, който се игра на помощния терен до стадиона на домакините в Бургас. С общ резултат 7:3 отборът ни, воден от Александър Стоянов и Станислав Симов, се класира за полуфиналите на турнира. Национал изигра добър мач в Бургас, поведе, след това допусна обрат и в края на срещата с втори майсторски гол на Емре Дрянов успя да изравни. Гостите имаха и други добри ситуации, а и съдията подмина нарушение за дузпа в наказателното поле на съперника, според тях.

За полуфиналите се класираха отборите на Национал, Левски, Славия и ЦСКА 1948.

ЦСКА (U14) - Национал (U14) 0:4 (0:1)

•  0:[1] Денис Пешев (15')
  •  0:[2] Денис Пешев (51')
  •  0:[3] Александър Тунчев (62')
  •  0:[4] Кристиян Горянов (70')

С общ резултат 11:2 отборът на Национал (U14) отстрани ЦСКА (U14) на четвъртфиналите в турнира за Купа БФС за Деца Б (2008). Национал (2008), воден от Владимир Лилов и Станислав Катранков, надиграха съперника си и в двата мача и постигнаха две изразителни победи. В днешния реванш, който се игра на терена във ВТУ /ПЖИ/, гостите създадоха десетина опасни ситуации пред вратата на съперника и вкара четири гола. След почивката домакините успяха да отправят два точни удара, но те бяха отразени от вратаря Стефан Михайлов.

За полуфиналите се класираха Национал, Левски, Черноморец и Лудогорец.

Жребият за полуфиналите ще се тегли идната пролет, когато ще се играят и мачовете.