Национал победи без проблеми Спартак (Пловдив) с 5:1 в среща-реванш от турнира за Купата на БФС при 18 годишните и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купа БФС за юноши старша възраст. Срещата се игра на базата на НСА. Домакините обелязаха всички шест попадения в мача. Домакините поведоха рано с красива странична ножица на Мартин Савов. В следващите минути те имаха още няколко положения за гол. Последва отпускане, което позволи на съперника да създаде няколко опасни ситуации. В началото на втората част гостите изравниха с автогол на Христо Георгиев. Това бе сигнал за играчите на Национал отново да вдигнат оборотите и да вкарат още четири безответни гола. Югов отбеляза с диагонален шут, Атанасов с глава и още две попадения добави Дрянов, който имаше възможност да запише и хеттрик.

Така с общ резултат 7:2 Национал се класираха за следващия кръг на турнира. Жребият за 1/4-финалите ще бъде изтеглен идната сряда.

⚽️ [1]:0 Мартин Савов (6')

⚽️ 1:[1] (50' - автогол)

⚽️ [2]:1 Любомир Югов (65')

⚽️ [3]:1 Християн Атанасов (69')

⚽️ [4]:1 Емре Дрянов (77')

⚽️ [5]:1 Емре Дрянов (85')