Юношите на „Левски“ до 15 и до 17 години записаха победа и равенство срещу „Национал“ на стадион „Георги Аспарухов“ в мачове от 10-ия кръг на Елитните групи.

„Левски“ U17 победи съперниците си с 3:2. Гостите водеха с 2:0 десет минути преди края на срещата, но „сините“ направиха пълен обрат с голове на Али Айвазов в 80-та, Радостиан Димитров в 85-та и Кристиан Красимиров в 90-та минути. Отборът на Национал играеше по-добре и поведе с 2:0 с майсторски голове на Калоян Стрински и Васил Казълджиев преди и след почивката. Домакините успяха да намалят, но след това нашите момчета пропуснаха още две чисти положения за гол и удариха греда.

15 минути преди края съдиите спряха голова атака за Национал с много спорна засада и за капак главният съдия показа втори жълт картон на голмайстора Казълджиев. С човек повече съперникът се добра до обрат и трите точки.

Воденият от треньора Виктор Димитров тим е на четвърто място в класирането с 19 точки и мач по-малко. Лидер е Лудогорец“ с 25 точки.

Съставът на „Левски“ U17: 12. Ивайло Неделчев, 3. Марио Дадаков, 4. Георги Коричков, 5. Слави Чакъров (к), 6. Дейвид Михалев, 7. Кристиан Красимиров, 8. Цветомир Тодоров (40 – 19. Адриан Райчев), 10. Любомир Тодоров, 11. Радостиян Димитров, 14. Александър Божилов (30 – 2. Стилиан Бързачки), 16. Ясен Цветанов (65 – 18. Али Айвазов).

„Левски“ U15 завърши наравно с връстниците си от София –  2:2. Точни за „сините“ бяха Марто Бойчев в 10-та и Стивън Стоянчов в 36-та минути. Деян Кирилов (55' /д/ и 61') бе точен на два пъти за Национал. Домакините играеха по-добре до почивката и поведоха с 2:0. Гостите отговориха подобаващо през втората част и набързо изравниха с два гола на Деян Кирилов. Първият бе от дузпа за спъване на Боян Рангелов, а вторият след самостоятелна акция на капитана.

Воденият от треньора Стоян Димов тим е на четвърто място в класирането с актив от 20 точки. Лидер е „ЦСКА-София“ с 30 точки.

Съставът на „Левски“ U15: 12. Александър Марков, 6. Кристиан Йорданов, 2. Димитър Яръмов, 5. Стоян Добрев, 3. Александър Кръстев, 19. Давид Димитров, 14. Михаил Петров (к), 11. Калоян Атанасов (60 – 16. Данаил Ластарджиев), 20. Марто Бойчев, 17. Денис Гиведжов, 8. Стивън Стоянчов (45 – 18. Кристиян Илиев).