Лидерът Манчестър Сити загуби от градския съперник Манчестър Юнайтед с 0:2 в дербито от 28-ия кръг на английската Висша лига. Бруно Фернандеш (2-дузпа) и Люк Шоу (50) бяха точни за успеха на 20-кратните шампиони и края на страхотната серия от 21 победи на „гражданите“, чийто аванс на върха намаля до 11 точки.

Още в първата минута Габриел Жезус извърши нарушение срещу Антони Марсиал в наказателното поле и Бруно Фернандеш (2-дузпа) реализира осъдения 11-метров наказателен удар, давайки аванс на "червените дяволи".

Две минути след гола Кансело загуби топката от Фернандеш, Шоу овладя мигновено и шутира с десния крак, но право във вратаря Едерсон. Последва по-добра игра на „гражданите“ и пропуски на Гюндоган, а неговият съотборник Едерсон спаси удар на Рашфорд.

В 38-ата минута Гюндоган влезе в наказателното поле, но Линдельов го притисна и ударът на германеца не затрудни Хендерсън. Пет минути след това Де Бройне изпълни пряк свободен удар, но след лек рикошет в стената се стигна до корнер, а след неговото изпълнение защитниците изчистиха топката.

При последната атака на Сити в края на първото полувреме Марез шутира ниско по диагонала, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

Три минути след началото на втората част Габриел Жезус получи топката с гръб към вратата в наказателното поле и я чукна към Родри, който с десния крак шутира и я прати в лявата греда. Две минути след това Люк Шоу направи рейд от над 30 метра по лявото крило и продължи към Рашфорд, който му върна в наказателното поле и левият краен бранител удвои аванса на „червените дяволи“.

След час игра Де Бройне изпълни корнер, а Рияд Марез намери топката от воле, но я прати над очертанията на вратата. Осем минути по-късно Скот Мактомини падна на границата на наказателното поле, но топката продължи пътя си към Марсиал, който от непосредствена близост шутира и Едерсон за пореден път се намеси с вещина.

Четвърт час преди края на редовното време Де Бройне подаде към Фил Фоудън, който се завъртя и шутира, но вдясно от вратата. В 83-ата минута Рубен Диаш центрира към Джон Стоунс, който се извиси над Уан-Бисака, но топката премина над вратата. Две минути по-късно Де Бройне центрира и Стърлин не намери целта.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2
0:1 Бруно Фернандеш (2-дузпа), 0:2 Люк Шоу (50)

Манчестър Сити: Едерсон, Кансело, Диаш, Стоунс, Зинченко, Родри, Гюндоган, Де Бройне, Марез, Стърлинг, Жезус

Манчестър Юнайтед: Хендерсън, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Фред, Мактоминей, Фернандеш, Джеймс, Рашфорд, Марсиал