Ботев Пловдив отпадна от ЦСКА 1948 на осминафиналите за Купата на България (1:2). Безобразна грешка на македонеца Марио Младеновски направи канарчетата изоставащи в резултата още в първата третина на първото полувреме. Бранителят се помисли за Лео Меси и загуби пред наказателното поле, след което в опит да поправи грешката си даде основание на рефера да посочи бялата точка.

След попадението Ботев изглеждаше по-активен, но както стана ясно по-късно, това се оказа само част от плана на гостите. Дебют за жълто-черните записа Маркиньос, който вкара много красив гол в 53-тата минута. И точно след това попадение стана ясно, че ЦСКА 1948 явно са се опитали пестеливо да стигнат до успеха в Пловдив, защото с лекота заредиха атака след атака и за късмет на жълто-черните пропуснаха няколко много чисти положения пред вратата им.

Валентич не успя да противопостави никаква тактическа идея и да пренастрои отбора си така, че да спечели някоя част от терена и да използва това, за да вземе по някакъв начин двубоя. За капак на всичко и единственият адекватен защитник в отбраната на канарчетата Виктор Генев се контузи и не игра в продълженията.

Двата отбора влезнаха в допълнителните 30 минути на мача само за да може ЦСКА 1948 да зареди ситуация след ситуация пред вратата на канарчетата. Още в средата на първото продължение логично гостите вкараха нужния им гол, а до края на на срещата изпуснаха още поне 2-3 чисти гола в своя полза.

В края на срещата Валентич се скара и с четвъртия съдия и получи жълт картон. Главният съдия Давидов през цялата среща много лекичко побутваше гостите, а двете атаки, при които реши да не пусне авантажи в полза на домакините, красноречиво показаха намеренията му.