Монако с българския национал Дий Бост се изстреля на четвъртфиналите в Еврокъп. Тимът на американския гард надигра с 98:94 Нантер в мач от петия кръг на група Е от Топ 16. Така с четири победи и една загуба, Монако продължава да бъде на върха във временното класиране. Бойст и компания не могат да бъдат изместени от първите две места, даващи право на участие в следващата фаза.

Emmenée par un trio Gray-Bost-Knight à 62 points, la #RocaTeam a livré une solide prestation @Nanterre92 pour s'assurer la qualification en 1/4 et la 1ère place du Groupe E du Top 16 pic.twitter.com/556nhfCGZy

— AS Monaco Basket (@ASMonaco_Basket) March 2, 2021

Американецът с български паспорт беше над всички като за 29 минути на паркета се разписа с 22 точки, 1 борба и 5 асистенции.

Un match de haut niveau une équipe de @Nanterre92 très combative : la #RocaTeam a ouvert la porte des quarts de finale de l'@EuroCup pic.twitter.com/bHwW6Ijh5Y