Изстрадан успех постигна баскетболният отбор на ЦСКА (Москва) при гостуването си в Израел. Тимът на старши треньора Димитрис Итудис опропасти 22-точков аванс, но все пак успя да излъже Макаби (Тел Авив) с крайното 84:80 (23:23, 28:10, 17:19, 16:28) в двубой от 27-ия кръг на Евролигата.

.@cskabasket gets the win on the road! pic.twitter.com/4PPqDR0WfG

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) March 2, 2021

Израелският първенец сведе разликата до само две точки в последната минута от двубоя, след като губеше с 22 в третата част, но лидерът на гостите Торнике Шенгелия показа хладнокръвие и не сбърка на два пъти от наказателната линия, за да донесе победата на руснаците.

Успехът е 18-и за ЦСКА (М) от началото на сезона, като действащият носител на трофея от Евролигата е на второ място с 18 победи и 8 загуби. Макаби губи шансове за класиране в плейофите и остава на 14-о място с 14 успеха и 15 поражения.

Уил Клайбърн завърши като най-резултатен за московските "армейци" с 21 точки и 5 борби. Дарън Хилиърд добави 17 точки с 5 тройки, новото попълнение Габриел Люндберг вкара 12 точки, а звездата Майк Джеймс остана с едва 10 точки, но и с 6 асистенции.

Тайлър Дорси бе най-активен за домакините с 20 точки, а Отело Хънтър завърши с "дабъл-дабъл" от 14 точки и 10 борби.