Анадолу Ефес победи с 99:83 (18:23, 28:17, 22:18, 31:25) Валенсия като домакин в мач от 27-я кръг на Евролигата.

Турският гранд заема четвърта позиция в класирането с баланс 16-10, а Валенсия е на 10-то място с 14-13.

Valencia Basket karsnda galibiyet nasl geldi? #BenimYerimBuras pic.twitter.com/3NFz54it4B

— Anadolu Efes SK (@AnadoluEfesSK) March 2, 2021

Гостите от Испания поеха диригентската палка в началото на срещата, но бързо изпуснаха преднината си от 5 точки (23:18), като на почивката дори изоставаха с 6 точки (46:40). След това Анадолу продължи да диктува темпото до края на мача и не допусна изненада.

Сертач Шанлъ наниза 20 точки за Анадолу Ефесм, Родриг Бобоа вкара 19, а Василие Мицич добави 16 точки.

За Валенсия Боян Дублевич се разписа с 15 точки, а Клемен Препелич и Дерик Уилямс се разписаха с по 13.

Снимка: euroleague.net