Третодивизионният Депортиво Алкояно победи Реал (Мадрид) с 2:1 след продължения и продължава напред за Купата на Краля.

Мадридчани поведоха с гола на Едер Милитао, който не беше играл от октомври миналата година. Бразилският защитник за последно се появи на терена в мач срещу Шахтьор от груповата фаза на Шампионска лига.

Изглеждаше, че Реал безпроблемно ще си проправи път към осминафиналите на надпреварата, когато в 80-ата минута Хосе Солбес възстанови равенството и вкара мача в продължения.

Задачата за Алкояно се усложни многократно, когато в 112-ата минута Рамон Лопес бе изгонен с червен картон. Секунди по-късно обаче Хуанан Касанова направи резултата 2:1 в полза на домакините и заби последния пирон в ковчега на Реал.3

„Белия балет“ изобщо не успя да убеди с превъзходство в днешния сблъсък. През първата част футболистите, водени от Зинедин Зидан, владееха повече топката, но много трудно стигаха до голови положение пред противниковата врата.

Първата по-опасна ситуация за една от двете врати дойде четвърт час след началото, когато Федерико Валверде пробва късмета си с удар от дистанция, който обаче бе отразен от стража на домакините Хосе Фигерас.

В 25-ата минута стражът на Алкояно отново трябваше да се намесва, този път удар по посока вратата отправи Лукас Васкес.

В самия край на първата част малко по-активните действия от страна на Реал се отплатиха и грандът поведе с 1:0. Марсело центрира от ъглов удар, а Едер Милитао засече с глава и реализира.

Малко след почивката Мариано Диас стреля от границата на наказателното поле, но не успя да затрудни Фигерас.

Постепенно мачът навлезе в спокойно темпо. В 79-ата минута Винисиус можеше да сложи точка на спора, но Фигерас за пореден път се превърна в герой за своя тим със страхотно спасяване.

Определено Реал изглеждаше отпуснат и нямаше индикации, че противникът му може да се противопостави, изоставайки в резултата. Противно на логиката обаче, равенството бе възстановено в 82-рата минута. Рамон Лопес изведе Хосе Солбес на чиста голова позиция. Солбес преодоля младия Андрий Лунин и изравни за 1:1.

До края на редовното време резултатът остана непроменен и така двубоят навлезе в продължения.

Футболистите и на двата отбора бяха доста изморени и сериозни голови ситуации липсваха. В 110-ата минута Рамон Лопес си изкара втори жълт, респективно червен картон и остави домакините с 10 човека на терена.

Чудото се случи в 115-ата минута, когато скромният тим на Алкояно поведе с 2:1. Най-значимият гол от началото на кариерата си вкара 30-годишният полузащитник Хуанан Касанова. Той беше изведен с чудесен пас зад защитата на мадридчани и хладнокръвно прати топката неспасяемо в ъгъла на вратата.