Набор 2005 на “Марица” постигна нова победа в Зоналната група при юношите младша възраст 2004/2005. В среща от предпоследния за есенния полусезон 12-ти кръг “жълто-сините” сразиха с 0:3 ОФК “Карнобат” като гост. Възпитаниците на треньора Красимир Иванов изиграха силен мач и изпуснаха още доста положения. Златимир Папазов откри за пловдивчани в 30-та минута. В 54-та Руслан Рангелов удвои, а крайното 0:3 оформи Виктор Лечев с гол в 80-та минута.

С актив от 22 точки “Марица” заема третата позиция във временното класиране, като продължава възходящата си линия на представяне. “Чавдар” има 23 точки с мач по-малко, а “Сливен” е също със 22 преди срещата си с “Хасково”. С два мача по-малко “Локомотив” е 4-ти с 21 точки, а “Берое” има 19 в актива отново с мач по-малко. В последния кръг за есенния полусезон “Марица” посреща “Берое”. По програма двубоят е на 14-ти ноември.