“Марица” постигна убедителна победа с 0:5 при гостуването си на лидера в Зоналната група при юноши младша възраст 2004/2005 “Чавдар”. Възпитаниците на треньора Красимир Иванов изиграха много добър мач и заслужено стигнаха до победа в двубоя. Срещата бе от 10 кръг и се игра на терена в село Оризари.

Златимир Папазов откри резултата още в 3-та минута, когато изпълни точно дузпа. Руслан Рангелов удвои в 15-та, а Георги Атанасов направи резултата класически. През втората част Златимир Папазов с втория си гол покачи на 0:4, а Алекс Миланов оформи крайното 0:5. Веднъж и гредата бе верен помощник на домакините.

С победата “Марица” събира 16 точки и се изкачи на 5-то място. Лидери са “Чавдар” и “Сливен” с по 22, следвани от “Локомотив” (Пловдив) и “Хасково” с по 18. В следващия кръг, на 29 октомври, “жълто-сините” са домакини на “Спартак” (Пловдив).