В директен спор за второто място в Зоналното първенство при 2006/2007, ПФК "Спартак 1947" (Пловдив) се наложи като гост на "Лаута" над "Локомотив" (Пловдив) с 2:0. Мачът бе от 9-ти кръг на първенството.

От самото начало на двубоя гостите показаха силна мотивация и желание за победа. В средата на първото полувреме Йордан Янков се откъсна от защитата на съперника и отбеляза за 0:1. През второто полувреме гладиаторите продължиха с добрите изяви, което доведе и до покачване на резултата. Сред отлична асистенция на Тодор Фердинандов от левия фланг, Никола Стойчев се изправи очи в очи с вратаря на "Локомотив" и го прехвърли хладнокръвно за 0:2.

Локомотив можеше да отбележи чрез Мерт Салим и Севи Идриз, който пробва удар от воле, но без успех. Четвърт час преди края защитник на гостите игра с ръка в наказателното поле, но главният арбитър прецени, че нарушението не е в пеналтерията и отсъди фаул.