“Марица” завърши наравно 3:3 при гостуването си на “Арда” в среща от 5 кръг при ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ (2002/2003). Двубоят се игра в четвъртък на терена в село Черноочене, край Кърджали. Домакините поведоха с 2:0, но “жълто-сините” показаха характер и стигнаха до пълен обрат - 2:3. В самия край на срещата тимът от Кърджали стигна до равенството. Голмайстори за “Марица” бяха възстановилият се от контузия Теодор Фърков и Никола Кондарев, който реализира два гола. В групата за този мач отново бяха включени 8 момчета от набор 2004, а петима от тях взеха участие в мача и се представиха на добро ниво.

С мач по-малко “Марица” заема второто място с 10 точки (3 победи и 1 равенство), лидер е “Арда” с точка повече, но от 5 изиграни срещи. В следващия кръг възпитаниците на Кирил Андонов гостуват на “Секирово” (Раковски), а мачът е на 25 октомври.

В двубой от 9-ти кръг в ЗОНАЛНА ГРУПА - ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (2004/2005) “Марица” завърши наравно 1:1 срещу “Сините камъни” (Сливен). Маричани изиграха добър двубой, създадоха повече голови положения, но не успяха да ги реализират. В 20-та минута Ивайло Рангелов излезе сам срещу вратаря на гостите и го надигра, но стражът го спъна и бе отсъдена дузпа. Тя бе реализирана от Златимир Папазов, който изведе възпитаниците на Красимир Иванов напред в резултата. До края на срещата пловдивани създадоха 5 чисти голови положения, но не успяха да стигнат до попадение. В 51-та минута гостите от Сливен изравниха след грешка на маричани. Така срещата завърши 1:1.

Преди изиграването на останалите срещи “Марица” заема 5-то място с 13 точки, колкото има и “Верея”. “Сините камъни” (Сливен) са седми с 12, а лидер е “Чавдар” (Пловдив) с 19, пред “Хасково” и “Сливен” с по 18 и “Локомотив” (Пловдив) с 14. В следващия кръг “Марица” гостува в Оризари на лидера “Чавдар”. Срещата е на 25 октомври.