Юношата на "Марица", 16-годишният Борислав Дончев, реализира първия си гол за представителния тим (ВИДЕО). Той оформи крайното 6:0 срещу "Димитровград", хладнокръвно, от дузпа в 90-та минута. Роденият през 2003 юноша Борислав Дончев замени Милен Танчев в 57-та минута.

“Марица” ще зимува на втората позиция в класирането на Трета лига - Югоизточна група, само на точка от върха. Това стана възможно, след като в последната среща за есенния полусезон възпитаниците на Борислав Караматев разбиха гостуващия “Димитровград” с 6:0, записвайки седма поредна победа. Срещата от 17 кръг се игра в събота, а останалите голове вкараха Георги Георгиев на два пъти, Даниел Спасов също на два пъти и Джунейт Узунов.